Technine analize

Nors praeitose pamokose jau minėjome, kas yra techninė analizė, tačiau prisiminkime šį analizės metodą dar kartą.

Techninė analizė – kainos grafiko analizė, kuri siekia prognozuoti kainos svyravimus ateityje. Techninėje analizėje naudojami grafikai, vaizduojantys kainų dinamiką per tam tikrus laikotarpius. Techninė analizė remiasi tuo, kad kainoje atsispindi visi rinką įtakojantys faktoriai – ekonominiai, politiniai, psichologiniai ir kiti – visi jie sudaro bendrą kainos judesį.

Techninė analizė yra pagrindas, kuriuo spekuliantai naudojasi, siekdami prognozuoti valiutos kursą. Analizuodamas praeities kainų svyravimus spekuliantas gali nustatyti dabartines kainos svyravimo kryptis ir galimus pokyčius ateityje. Ne be reikalo sakoma, kad „istorija yra linkusi kartotis“. (Pavyzdyje parodyta, kaip kaina kelis kartus atšoka nuo tos pačios palaikymo / pasipriešinimo linijos).

Forex techninė analizė

Kaip matome iš grafiko, kaina taip ir nesugebėjo pakilti aukščiau pasipriešinimo linijos. Grafikas suteikia geresnes galimybes numatyti kainos pokyčius ateityje.

Dažniausiai pirmas dalykas šovęs į galvą išgirdus žodžius „techninė analizė“, yra grafikai, kadangi jie mums leidžia pamatyti istorinę kainų raidą ir pagal tai mes galime nustatyti būsimus kainų pokyčius. Naudodamiesi technine analize, galite pastebėti įvairias kainų kilimo arba kritimo tendencijas, arba tam tikrus kainų išsidėstymų modelius, kurie gali suteikti pakankamai informacijos apie galimus sėkmingus sandorius.

Dauguma spekuliantų taip pat naudoja MT4 esančiais pagalbiniais instrumentais – indikatoriais, kurie papildo grafikus informacija. Indikatoriai yra techninės analizės įrankiai, tačiau galima apsieiti ir be jų, prekybą grindžiant vien kainos suformuotų figūrų ir žvakių kombinacijomis. Tačiau apie indikatorius ir prekybos sistemas plačiau kalbėsime kitose pamokose.

Techninė analizė yra labai subjektyvi. Tai reiškia, kad du spekuliantai žiūrėdami į tą patį grafiką gali priimti skirtingus sprendimus ir abu jie ilguoju laikotarpiu gali prekiauti pelningai. Spekuliavimas esmė – iš 10 kartų bent 6 jūs turite būti teisus.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.